)
۲
(
توصیه به دیگران
متن خبر
نظرات کاربران 36
تاریخ انتشار : ۱۳۹۰/۶/۳
کد مطلب : 5603
همه چیز درباره شهرک اکباتان
شهرک اکباتان یکی از بزرگ‌ترین شهرک‌های خاورمیانه است که در غرب تهران و ناحیه شش منطقه ۵ شهرداری تهران قرار گرفته‌است.
همه چیز درباره شهرک اکباتان
شهرک اکباتان یکی از بزرگ‌ترین شهرک‌های خاورمیانه است که در غرب تهران و ناحیه شش منطقه ۵ شهرداری تهران قرار گرفته‌است. این شهرک 59/4 کیلومتر مربع وسعت و 44981 نفر جمعیت دارد. شهرک اکباتان از سمت شرق به کوی بیمه و شهرک آپادانا، از شمال به اتوبان تهران کرج، از غرب به نمایشگاه صنایع هواپیمایی و از جنوب به جاده مخصوص تهران کرج محدود گشته‌است. این شهرک را شرکت عمران و نوسازی اکباتان ساخته‌است. شهرک اکباتان در مسیر خط چهار متروی تهران قرار دارد. عمر مفید این شهرک در حدود 300 سال برآورد شده است.

طراحی مجموعه شهرک بر عهده جردن گروزن آمریکایی و ساخت آن بر عهده شرکت آمریکایی استارت Starrett) ) بوده است.
طرح ساخت این شهرک در ابتدا بسیار وسیع بود، و به طور نمونه شامل ساخت دریاچه مصنوعی و بزرگ‌ترین مجموعه فرهنگی ایران و غیره می‌شده‌است. بعد از انقلاب تغییراتی در مجموعه‌های رفاهی اقتصادی آن انجام گرفت و و یا متوقف شد. اما در حال حاضر و پس از سی سال طرح‌های آن بصورت مجموعه‌های رفاهی، فرهنگی و اقتصادی در دستور کار ساخت قرار گرفته‌است.این شهرک از سه فاز تشکیل شده که هر فاز شامل چند بلوک و هر بلوک شامل چند ورودی می‌باشد:
• فاز یک شهرک اکباتان
• فاز دو شهرک اکباتان
• فاز سه شهرک اکباتاناین شهرک دارای ۳۳ بلوک، ۱۴۷۵۵ واحد مسکونی است.
اکباتان بزرگ‌ترین پروژه ساختمانی با سرمایه‌گذاری خارجی بود که برای اولین بار در ایران با هدف کنترل بافت جمعیتی تهران و انتقال سرریز جمعیتی ناشی از ورود شهر به دوران مدرنیته و اسکان گسترده کارمندان دولتی، ساخت آن آغاز شد. به کارگیری نخستین مورد از تکنولوژی ساخت بتنی و از جمله تکنولوژی قالب‌های جهنده و فراهم آوردن زمینه انتقال تکنولوژی به شرکت‌های پیمانکاری ایرانی در زمینه ساخت و ساز و همچنین نخستین تجربه شهرسازی کامل در حاشیه تهران با اختصاص تمام فضاهای شهری از ویژگی‌های بارزی بود که در ساخت اکباتان دخیل بودند. در این شهرک برای اولین بار تجربه معماری درون واحدی از طریق پولیش‌زنی سیمان به جای روش متداول زیرسازی برپایه گچ به کار گرفته شد.بر این اساس اکباتان به عنوان یک شهرک شاخص در سه فاز و تیپ‌های مختلف ساخته شد که البته فاز یک این شهرک، متمایز از دو فاز دیگر آن است. وجود مراکز خرید در اکباتان به ویژه فاز یک شرایطی را فراهم کرده که ساکنان صدهزار نفری این شهرک نیاز چندانی برای تهیه مایحتاج خود حتی در زمینه لوازم لوکس به خارج از آن نداشته و این خود از دیگر ویژگی‌های بسیار مهم اکباتان است. به گفته ساکنان اکباتان این شهرک تنها از کمبود فضاهای تفریحی رنج می‌برد. سال‌ها پیش کلنگ احداث یک مجموعه فرهنگی، ورزشی در قالب فرهنگسرای اکباتان به زمین زده شد که همچنان به نتیجه نرسیده است.فاز یک شهرک اکباتان متشکل از ۱۰ بلوک است که توسط استادیوم شهید دستگردی(پاس) و استادیوم راه آهن به دو قسمت ۶ و ۴ بلوکی تقسیم گشته، به اصطلاح به ۴ بلوک شمال استادیوم‌ها بلوک بالا و به ۶ بلوک جنوب استادیوم‌ها بلوک پایین گفته می‌شود. بلوکهای فاز یک شهرک اکباتان عبارت‌اند از: بلوک پایین:
• بلوک A۱ یا ۱ شهرک اکباتان
• بلوک C یا ۲ شهرک اکباتان
• بلوک B۱ یا ۳ شهرک اکباتان
• بلوک A۲ یا ۴ شهرک اکباتان
• بلوک A۳ یا ۵ شهرک اکباتان
• بلوک B۲ یا ۶ شهرک اکباتان

بلوک بالا:
• بلوک B۳ یا ۷ شهرک اکباتان
• بلوک A۴ یا ۸ شهرک اکباتان
• بلوک A۵ یا ۹ شهرک اکباتان
• بلوک B۴ یا ۱۰ شهرک اکباتان
• بازارچه های فاز یک که شامل هفت بازرچه جنوب ورزشگاه و چهار بازارچه در شما ورزشگاه میشود.یکی از تفاوت‌های بلوک‌های A با B در این است که بلوک‌های A دارای آپارتمان‌های ۲ خوابه در ۲ تا از ۱۲ طبقه‌های خود هستند اما بلوک‌های B آپارتمان‌های ۲ خوابه ندارند. همچنین بلوک‌های A دارای ۱۴ ورودی و بلوک‌های B دارای ۱۸ ورودی و ۶۱۳ واحد مسکونی هستند. بلوک C از آنجا که از لحاظ معماری شاخه‌ها شبیه هیچکدام از بلوک‌های A و B نیست نام آن را C گذاشتند که دارای ۱۵ ورودی ست و آپارتمان‌های ۲ خوابه را دارا نمی‌باشد. دبیرستان شهید عموییان نیز در این فاز واقع شده‌است.فاز دو شهرک اکباتان: این فاز شامل ۱۹ بلوک می‌باشد. اولین و بزرگ‌ترین مجتمع تفریحی، رفاهی، تجاری، فرهنگی، ورزشی و گردشگری ایران که سالن پاتیناژ نیز جزو آن است با مشارکت یک شرکت مالزیایی روبروی فاز ۲ در حال ساخت است. بلوک ۳ توسط تعاونی مسکن دانشکده فنی دانشگاه تهران و بلوک ۵ توسط تعاونی مسکن وابسته به دولت تکمیل گردیده‌است. فاز ۲ همچنین دارای ۳ بازارچه و ۴ مدرسه در داخل خود می‌باشد.فاز سه شهرک اکباتان: یکی از فازهای شهرک اکباتان است که دارای ۴ بلوک به نام‌های: E۱ E۲ D۱ D۲ می‌باشد. این فاز دارای یک مجتمع تجاری با ۴۰ واحد تجاری است. فاز سه در سال ۱۳۷۰ به بهره برداری رسید و از فازهای یک و دو جدیدتر است. همچنین دو مدرسه به نام‌های حضرت معصومه و شهید اشرفی اصفهانی در این فاز قرار دارند.


 
mona
۱۳۹۰-۰۶-۰۴ ۱۵:۰۷:۴۳
tozihat besiar jame bod (2383)
 
علی اکبر نصرآبادی
۱۳۹۰-۰۶-۰۶ ۱۴:۱۷:۱۱
راح اصلی شهرک اکباتان (فریدون آذری) آرشیتکت تحصیل کرده ایتالیا میباشد که به نام رحمان گلزار انجام داد نه جردن گرو.ن آمریکائی لطفا خبر غلط را اصلاح فرمائید اسناد ومدارک نزد بنده که اولین نقشهای شهرک را کشیده ام موجود است (2415)
 
خشایار
۱۳۹۲-۰۴-۲۵ ۰۶:۴۳:۵۴
راح؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شما نقشه چیرو کشیدین اونوقت!!!!!!!!! (9696)
 
United States
هادی سوری
۱۳۹۵-۰۲-۲۲ ۱۱:۱۱:۵۷
سلام
متشکرم چطور میتونم نقشه ها رو ازتون بگیرم (16653)
 
روبان تبریزی
۱۳۹۴-۰۱-۲۷ ۱۲:۴۹:۲۳
آقای محترم لطفا با بنده تماس بگیرید (14304)
 
scorpion
۱۳۹۰-۰۶-۰۹ ۱۶:۱۶:۱۳
بزرک ترین مشکل اهالی اکباتان نبودن یک پمپ بنزین در این شهرک است (2446)
 
m.karimi
۱۳۹۰-۰۶-۱۳ ۱۳:۰۵:۴۷
این مقاله فقط آماری از تعداد بلوک هاست که خیلی راحت میشه بدست آورد... (2466)
 
yashar
۱۳۹۰-۰۶-۱۶ ۰۳:۱۳:۴۹
خواهشمندم در صورته امکان به سوالم باسخ دهد.
تاریخه دقیق(به روز و ماه) شروع ساخته اکباتان؟؟
با تشکر. (2497)
 
yashar
۱۳۹۰-۰۶-۱۶ ۰۳:۲۳:۱۹
نگرانی اهالی بابت عبور و مرور بیش از حد(غیرساکنین)وگنجایش خیابانهاوازبین رفتنه بافت شهرک به علت ساخت وسازهاو ورودی های متعدد روز به روز بیشتر میشود!ای کاش توجهی شود... (2498)
 
Romania
Tavad
۱۳۹۴-۰۸-۱۹ ۱۵:۵۴:۵۷
دقیقا بزرگ ترین مشکل شهرک همینه (15759)
 
parmida
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۹:۳۷:۵۹
به خاطر جدا بودن شهرک از خیابان اصلی و کمبود وسایل نقلیه رفت و آمد برای کسایی که ماشین شخصی ندارند خیلی سخته چه از خود اکباتان به بیرون و چه از خیابان های دیگه به اکباتان. (2654)
 
اکباتانی
۱۳۹۰-۰۷-۰۱ ۱۱:۲۶:۲۲
با نظر پارمیدا مخالفم چون هم مترو به کرج و صادقیه داره و هم مترو به شرق تهران از اکباتان دارن میزنن و هم تاکسی های آزادی. تجریش. ونک... دایر هست در اکباتان! با نظر دوم یاشارهم موافقم! (2679)
 
فریبا
۱۳۹۰-۰۹-۲۲ ۱۷:۲۵:۲۱
من خودم ساکن اکباتانم .متاسفانه رفت و امد خیلی راحت نیست .بله جناب اکباتانی مترو دارن میزنن.برای رفتن به مترو اریاشهر یا شریف هم باید نیم ساعتی حداقل معطل شی تا اتوبوس بیادواتوبوسها کم هستند و با تاخیر میان.تاکسی ها هم از ازادی به شهرک کلی ادم معطل میشه .و کلی باید راه بریم تا به تاکسیهای ازادی برسیم در پارک سوار و اگه بیرون میدون هم بخواهیم سوار شیم کلی معطل هستیم.تاکسیهای تجریش من 6 -7 بار رفتم سوار شم ولی مسافر نبود بعد نیم ساعت معطلی پیاده شدم رفتم ازادی .همه چی هست ولی نسبت به جمعیت خیلی کمه. (3554)
 
محمد
۱۳۹۰-۱۰-۱۸ ۲۰:۱۵:۰۲
سلام به همگی من میخواستم بدونم وضعیت اجتماعی شهرک چطوری.(روابط.حجاب و ...)
(3752)
 
حسین
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۰۰:۲۴:۵۷
با سلام. مهمترین خصوصیت این شهرک اینه که دیواری کوتاه تر از اون تو تهران وجود نداره. تا تقی به توقی میخوره پرسنل محترم نیروی انتظامی از در دیوار این ساختمونها برای جمع آوری یشهای ماهواره آویزون میشن. انگار فقط اینجا تو ساختمونهاش دیش میذارن. (4281)
 
saba
۱۳۹۱-۰۱-۱۰ ۱۵:۱۱:۳۱
shahrak ekbatan ba koli emkanat badish eine k bazi vaghta polisa havas makonan k biano mahvareharo jam konan kheili bade.dar zemn aslan moshkele rafto amad nist. (4457)
 
shaghayegh
۱۳۹۱-۰۳-۱۷ ۱۵:۵۴:۱۵
behtarin ja vase zendegi to tehran ekbatane

(5148)
 
محسن
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۵:۱۲:۵۸
لطفا حدود قيمت اپارتمانهاي شهرك اكباتان رو قيد بفرماييد. (5339)
 
امیر اصغری
۱۳۹۱-۰۴-۲۰ ۰۴:۳۶:۴۳
EKBATAN TANHA YAYI AST DAR IRAN KE VAGHTI DAR ANJA HATA RAH MIRAVI EHSAS MIKONI DAR AMRIKA HASTI.HICH KOJAYE IRAN VA HATA KHAVARE MIANE YE HAMCHIN KHOSOSIATI NADARE .I LAOVE YOU SHAHRAK EKBATAN
(5404)
 
hamid
۱۳۹۱-۱۲-۲۴ ۰۱:۱۰:۳۵
big like
(7858)
 
ندا کامرانی پور
۱۳۹۱-۰۴-۲۱ ۰۶:۰۲:۲۲
ekbatan fogholadast
(5414)
 
amir
۱۳۹۱-۰۴-۲۴ ۰۸:۴۵:۳۳
ekbatan behtarine.
harki inja zendegi kone dge nemitone jae zendegi kone.chon ye vabastegiye khasti miyare (5436)
 
نانا
۱۳۹۱-۰۶-۰۶ ۱۰:۴۷:۵۴
با سلام. به نظر من اگه این شهرک به دستگاههای قطع اتوماتیک گاز حساس به امواج زلزله و همچنین به دستگاه هشدار دهنده زلزله مجهز بشه .... دیگه نمی گن یکی از شهرکهای بزرگ خاورمیانه.... میگن بهترین ، عالی ترین ، گوگول ترین ، با امن ترین ......
شهرک خاورمیانه
به امید آن روز (5789)
 
ارسلان
۱۳۹۱-۱۰-۱۲ ۱۸:۵۳:۳۰
درباره دوستانی که گفتند مترو دیر میاد باید بگم مترو افتتاح شده وهر قطار در کم تر از 5 دقیقه میاد وضعیت حمل ونقل شهرک عالی من به عنوان یک ساکن میگم در کل من با مطالعه وضعیت شهرک های ایران وتهران باید بگم که اکباتان مدرنترین شهرک ایران وجزو 5 شهرک مدرن خاورمیانه و 10 شهرک برتر اسیاست و حتی در مجله تایمز مقاله ای درباره شهرک سازی در دنیا وجود داشت که 35 شهرک بزرگ دنیا را معرفی کرده بود وشهرک های قدس (غرب) واکباتان هم در ان دیده می شد
(6981)
 
ارسلان فرمان آرا
۱۳۹۱-۱۱-۱۳ ۰۶:۳۳:۲۸
یکی از استثنایی ترین پروژه های دوران خود بود.بزرگانی چون مرحوم مهندس سلدوزی ، مهندس طاهباز ، زاهدی ، قوامی ،ریاضی مهر ، صالحی ،کاجویی و .... درود میفرستم بر شما بزرگواران ... (7282)
 
hamidreza toosi
۱۳۹۱-۱۲-۲۴ ۰۱:۱۷:۲۹
ba salam khedmate shoma.zaheran shoma az madod afradi hastid ke az sabagheye fani tarikhiye ekbatan etela darid man motevalede ekbatan hastam va dar hale hazer dar arshade omran saze mikhonam,motaesefane hich archivi az sazeye in tarhe ba shokoh vojod nadare,lotfan bande ra rahnamaee farmaeed,az mohandesine geranghadri ke nam bordid ya fardi dar dastras ast ke betevan etelaate fani kasb kard,lotfan rahnamaee farfaeed (7859)
 
A.farman Ara
۱۳۹۲-۰۲-۲۰ ۱۸:۱۳:۰۷
شرکت عمران و نوسازی
in sherkat bayad planharo dashte bashe.afradi ke man nam bordam teedadi mojri bodan.ke dar on doran ba energye fogholadashon to pishborde kar komake shayani be ma kardan. (8692)
 
صدوقی
۱۳۹۱-۱۱-۱۳ ۲۳:۴۵:۰۰
مسأله کنتورهای گاز قرار بود امسال اول تابستون حل بشه .پاییزم گذشت و نشد.من فکر میکنم باید امسال بیخیال بشیم بشینیم ببینیم سال ٩١ درست میشه؟سال ٩٢ درست میشه؟ (7288)
 
FARAHANI
۱۳۹۱-۱۲-۱۶ ۱۱:۳۰:۴۰
SALAM IN ETELAAT KHAILI JAME LOTF KONID BISHTAR TOZIH BEDID AZ CHE SHERKATI MITONIM ETELAAT MOFID DARYAFT KONIM? (7775)
 
ادو
۱۳۹۱-۱۲-۱۶ ۱۶:۱۶:۱۱
کارو بار مغازه ها زیاد خوب نیست. اهالی باید بیشتر به فکر رونق کسبه باشند.
(7778)
 
وحید فتحی
۱۳۹۲-۰۱-۰۲ ۲۳:۳۴:۵۷
این شهرک کجاش مهندسی هست که بهش افتخار میکنیم.ساختمانهای بی هوویت نبود امکانات کافی ...اون هم به این وسعت در پایتخت ایران (7978)
 
United States
۱۳۹۳-۰۸-۱۹ ۰۹:۳۵:۵۶
يك سر برو توش مي فهمي مهندسي و معماري داخلي يعني چي حداقل فضاي پرت با معماري داخلي ساده كه دل را آزار نمي دهد (12855)
 
ابراهیم
۱۳۹۲-۰۲-۱۲ ۰۶:۰۳:۵۴
ل طففا قیمت خونه هارو یه مقداری کنترل کنین ما چند ساله اینجاییم اما اجاره خونه کمرماروبرونده (8591)
 
حامد
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۰۱:۰۳:۰۱
در جواب اون دوستی که گفت اکباتان بهترین جای خاورمیانس و وقتی اونجایی احساس میکنی تو آمریکایی باید عرض کنم ظاهرا ایشون تو سی وپنج سال پیش سیر میکنن و از خاورمیانه دوهزاروچهارده هیچگونه اطلاعی ندارن.باید بگم محله داون تاون تو دبی همین چند سال پیش به عنوان یکی از پنج جای زیبای دنیا برای زندگی انتخاب شد و... .من میگم بهتره به فکر ساختن جاهای بسیار مدرن تر از این شهرک باشیم.نباید از دنیا عقب بیفتیم. با تشکر (12511)
 
۱۳۹۳-۰۷-۱۷ ۱۴:۳۶:۲۶
دوست عزیزی نبودن پمپ بنزین در اکباتان را مشکل بزرگ دانسته اند خدمت ایشان عرض کنم که 99درصد اهالی اکباتان ارزو میکنند که هیچوقت پمپ بنزین در اکباتان دایر نشود زیرا که به اهالی اکباتان وفانکرده وافراد خارج از شهرک به داخل نفوذ کرده هم باعث الودگی وهم شلوغی بیشتر شهرک خواهند شد کاظم (12667)
 
Iran, Islamic Republic of
فاطمه
۱۳۹۴-۰۷-۲۱ ۰۸:۴۸:۱۸
سلام.لطفا درباره ی دسترسی هاش بگیر.واین که وردی هاش به چه شکل ازنظردرجه بندی؟واگ امکانش هس اگ مطلبی دراین یاره دارید بزاریر باتشکر (15630)
 
کلمات کلیدی : شهرک اکباتان
همه چیز درباره شهرک اکباتان
تعداد نظرات ارسالی : ۵۲
غیر قابل انتشار : ۲
نظرات انتشار یافته : ۳۶
 
mona
۱۳۹۰-۰۶-۰۴ ۱۵:۰۷:۴۳
tozihat besiar jame bod (2383)
 
علی اکبر نصرآبادی
۱۳۹۰-۰۶-۰۶ ۱۴:۱۷:۱۱
راح اصلی شهرک اکباتان (فریدون آذری) آرشیتکت تحصیل کرده ایتالیا میباشد که به نام رحمان گلزار انجام داد نه جردن گرو.ن آمریکائی لطفا خبر غلط را اصلاح فرمائید اسناد ومدارک نزد بنده که اولین نقشهای شهرک را کشیده ام موجود است (2415)
 
خشایار
۱۳۹۲-۰۴-۲۵ ۰۶:۴۳:۵۴
راح؟؟؟؟؟؟؟؟؟ شما نقشه چیرو کشیدین اونوقت!!!!!!!!! (9696)
 
United States
هادی سوری
۱۳۹۵-۰۲-۲۲ ۱۱:۱۱:۵۷
سلام
متشکرم چطور میتونم نقشه ها رو ازتون بگیرم (16653)
 
روبان تبریزی
۱۳۹۴-۰۱-۲۷ ۱۲:۴۹:۲۳
آقای محترم لطفا با بنده تماس بگیرید (14304)
 
scorpion
۱۳۹۰-۰۶-۰۹ ۱۶:۱۶:۱۳
بزرک ترین مشکل اهالی اکباتان نبودن یک پمپ بنزین در این شهرک است (2446)
 
m.karimi
۱۳۹۰-۰۶-۱۳ ۱۳:۰۵:۴۷
این مقاله فقط آماری از تعداد بلوک هاست که خیلی راحت میشه بدست آورد... (2466)
 
yashar
۱۳۹۰-۰۶-۱۶ ۰۳:۱۳:۴۹
خواهشمندم در صورته امکان به سوالم باسخ دهد.
تاریخه دقیق(به روز و ماه) شروع ساخته اکباتان؟؟
با تشکر. (2497)
 
yashar
۱۳۹۰-۰۶-۱۶ ۰۳:۲۳:۱۹
نگرانی اهالی بابت عبور و مرور بیش از حد(غیرساکنین)وگنجایش خیابانهاوازبین رفتنه بافت شهرک به علت ساخت وسازهاو ورودی های متعدد روز به روز بیشتر میشود!ای کاش توجهی شود... (2498)
 
Romania
Tavad
۱۳۹۴-۰۸-۱۹ ۱۵:۵۴:۵۷
دقیقا بزرگ ترین مشکل شهرک همینه (15759)
 
parmida
۱۳۹۰-۰۶-۳۰ ۱۹:۳۷:۵۹
به خاطر جدا بودن شهرک از خیابان اصلی و کمبود وسایل نقلیه رفت و آمد برای کسایی که ماشین شخصی ندارند خیلی سخته چه از خود اکباتان به بیرون و چه از خیابان های دیگه به اکباتان. (2654)
 
اکباتانی
۱۳۹۰-۰۷-۰۱ ۱۱:۲۶:۲۲
با نظر پارمیدا مخالفم چون هم مترو به کرج و صادقیه داره و هم مترو به شرق تهران از اکباتان دارن میزنن و هم تاکسی های آزادی. تجریش. ونک... دایر هست در اکباتان! با نظر دوم یاشارهم موافقم! (2679)
 
فریبا
۱۳۹۰-۰۹-۲۲ ۱۷:۲۵:۲۱
من خودم ساکن اکباتانم .متاسفانه رفت و امد خیلی راحت نیست .بله جناب اکباتانی مترو دارن میزنن.برای رفتن به مترو اریاشهر یا شریف هم باید نیم ساعتی حداقل معطل شی تا اتوبوس بیادواتوبوسها کم هستند و با تاخیر میان.تاکسی ها هم از ازادی به شهرک کلی ادم معطل میشه .و کلی باید راه بریم تا به تاکسیهای ازادی برسیم در پارک سوار و اگه بیرون میدون هم بخواهیم سوار شیم کلی معطل هستیم.تاکسیهای تجریش من 6 -7 بار رفتم سوار شم ولی مسافر نبود بعد نیم ساعت معطلی پیاده شدم رفتم ازادی .همه چی هست ولی نسبت به جمعیت خیلی کمه. (3554)
 
محمد
۱۳۹۰-۱۰-۱۸ ۲۰:۱۵:۰۲
سلام به همگی من میخواستم بدونم وضعیت اجتماعی شهرک چطوری.(روابط.حجاب و ...)
(3752)
 
حسین
۱۳۹۰-۱۲-۱۷ ۰۰:۲۴:۵۷
با سلام. مهمترین خصوصیت این شهرک اینه که دیواری کوتاه تر از اون تو تهران وجود نداره. تا تقی به توقی میخوره پرسنل محترم نیروی انتظامی از در دیوار این ساختمونها برای جمع آوری یشهای ماهواره آویزون میشن. انگار فقط اینجا تو ساختمونهاش دیش میذارن. (4281)
 
saba
۱۳۹۱-۰۱-۱۰ ۱۵:۱۱:۳۱
shahrak ekbatan ba koli emkanat badish eine k bazi vaghta polisa havas makonan k biano mahvareharo jam konan kheili bade.dar zemn aslan moshkele rafto amad nist. (4457)
 
shaghayegh
۱۳۹۱-۰۳-۱۷ ۱۵:۵۴:۱۵
behtarin ja vase zendegi to tehran ekbatane

(5148)
 
محسن
۱۳۹۱-۰۴-۱۳ ۱۵:۱۲:۵۸
لطفا حدود قيمت اپارتمانهاي شهرك اكباتان رو قيد بفرماييد. (5339)
 
امیر اصغری
۱۳۹۱-۰۴-۲۰ ۰۴:۳۶:۴۳
EKBATAN TANHA YAYI AST DAR IRAN KE VAGHTI DAR ANJA HATA RAH MIRAVI EHSAS MIKONI DAR AMRIKA HASTI.HICH KOJAYE IRAN VA HATA KHAVARE MIANE YE HAMCHIN KHOSOSIATI NADARE .I LAOVE YOU SHAHRAK EKBATAN
(5404)
 
hamid
۱۳۹۱-۱۲-۲۴ ۰۱:۱۰:۳۵
big like
(7858)
 
ندا کامرانی پور
۱۳۹۱-۰۴-۲۱ ۰۶:۰۲:۲۲
ekbatan fogholadast
(5414)
 
amir
۱۳۹۱-۰۴-۲۴ ۰۸:۴۵:۳۳
ekbatan behtarine.
harki inja zendegi kone dge nemitone jae zendegi kone.chon ye vabastegiye khasti miyare (5436)
 
نانا
۱۳۹۱-۰۶-۰۶ ۱۰:۴۷:۵۴
با سلام. به نظر من اگه این شهرک به دستگاههای قطع اتوماتیک گاز حساس به امواج زلزله و همچنین به دستگاه هشدار دهنده زلزله مجهز بشه .... دیگه نمی گن یکی از شهرکهای بزرگ خاورمیانه.... میگن بهترین ، عالی ترین ، گوگول ترین ، با امن ترین ......
شهرک خاورمیانه
به امید آن روز (5789)
 
ارسلان
۱۳۹۱-۱۰-۱۲ ۱۸:۵۳:۳۰
درباره دوستانی که گفتند مترو دیر میاد باید بگم مترو افتتاح شده وهر قطار در کم تر از 5 دقیقه میاد وضعیت حمل ونقل شهرک عالی من به عنوان یک ساکن میگم در کل من با مطالعه وضعیت شهرک های ایران وتهران باید بگم که اکباتان مدرنترین شهرک ایران وجزو 5 شهرک مدرن خاورمیانه و 10 شهرک برتر اسیاست و حتی در مجله تایمز مقاله ای درباره شهرک سازی در دنیا وجود داشت که 35 شهرک بزرگ دنیا را معرفی کرده بود وشهرک های قدس (غرب) واکباتان هم در ان دیده می شد
(6981)
 
ارسلان فرمان آرا
۱۳۹۱-۱۱-۱۳ ۰۶:۳۳:۲۸
یکی از استثنایی ترین پروژه های دوران خود بود.بزرگانی چون مرحوم مهندس سلدوزی ، مهندس طاهباز ، زاهدی ، قوامی ،ریاضی مهر ، صالحی ،کاجویی و .... درود میفرستم بر شما بزرگواران ... (7282)
 
hamidreza toosi
۱۳۹۱-۱۲-۲۴ ۰۱:۱۷:۲۹
ba salam khedmate shoma.zaheran shoma az madod afradi hastid ke az sabagheye fani tarikhiye ekbatan etela darid man motevalede ekbatan hastam va dar hale hazer dar arshade omran saze mikhonam,motaesefane hich archivi az sazeye in tarhe ba shokoh vojod nadare,lotfan bande ra rahnamaee farmaeed,az mohandesine geranghadri ke nam bordid ya fardi dar dastras ast ke betevan etelaate fani kasb kard,lotfan rahnamaee farfaeed (7859)
 
A.farman Ara
۱۳۹۲-۰۲-۲۰ ۱۸:۱۳:۰۷
شرکت عمران و نوسازی
in sherkat bayad planharo dashte bashe.afradi ke man nam bordam teedadi mojri bodan.ke dar on doran ba energye fogholadashon to pishborde kar komake shayani be ma kardan. (8692)
 
صدوقی
۱۳۹۱-۱۱-۱۳ ۲۳:۴۵:۰۰
مسأله کنتورهای گاز قرار بود امسال اول تابستون حل بشه .پاییزم گذشت و نشد.من فکر میکنم باید امسال بیخیال بشیم بشینیم ببینیم سال ٩١ درست میشه؟سال ٩٢ درست میشه؟ (7288)
 
FARAHANI
۱۳۹۱-۱۲-۱۶ ۱۱:۳۰:۴۰
SALAM IN ETELAAT KHAILI JAME LOTF KONID BISHTAR TOZIH BEDID AZ CHE SHERKATI MITONIM ETELAAT MOFID DARYAFT KONIM? (7775)
 
ادو
۱۳۹۱-۱۲-۱۶ ۱۶:۱۶:۱۱
کارو بار مغازه ها زیاد خوب نیست. اهالی باید بیشتر به فکر رونق کسبه باشند.
(7778)
 
وحید فتحی
۱۳۹۲-۰۱-۰۲ ۲۳:۳۴:۵۷
این شهرک کجاش مهندسی هست که بهش افتخار میکنیم.ساختمانهای بی هوویت نبود امکانات کافی ...اون هم به این وسعت در پایتخت ایران (7978)
 
United States
۱۳۹۳-۰۸-۱۹ ۰۹:۳۵:۵۶
يك سر برو توش مي فهمي مهندسي و معماري داخلي يعني چي حداقل فضاي پرت با معماري داخلي ساده كه دل را آزار نمي دهد (12855)
 
ابراهیم
۱۳۹۲-۰۲-۱۲ ۰۶:۰۳:۵۴
ل طففا قیمت خونه هارو یه مقداری کنترل کنین ما چند ساله اینجاییم اما اجاره خونه کمرماروبرونده (8591)
 
حامد
۱۳۹۳-۰۶-۲۱ ۰۱:۰۳:۰۱
در جواب اون دوستی که گفت اکباتان بهترین جای خاورمیانس و وقتی اونجایی احساس میکنی تو آمریکایی باید عرض کنم ظاهرا ایشون تو سی وپنج سال پیش سیر میکنن و از خاورمیانه دوهزاروچهارده هیچگونه اطلاعی ندارن.باید بگم محله داون تاون تو دبی همین چند سال پیش به عنوان یکی از پنج جای زیبای دنیا برای زندگی انتخاب شد و... .من میگم بهتره به فکر ساختن جاهای بسیار مدرن تر از این شهرک باشیم.نباید از دنیا عقب بیفتیم. با تشکر (12511)
 
۱۳۹۳-۰۷-۱۷ ۱۴:۳۶:۲۶
دوست عزیزی نبودن پمپ بنزین در اکباتان را مشکل بزرگ دانسته اند خدمت ایشان عرض کنم که 99درصد اهالی اکباتان ارزو میکنند که هیچوقت پمپ بنزین در اکباتان دایر نشود زیرا که به اهالی اکباتان وفانکرده وافراد خارج از شهرک به داخل نفوذ کرده هم باعث الودگی وهم شلوغی بیشتر شهرک خواهند شد کاظم (12667)
 
Iran, Islamic Republic of
فاطمه
۱۳۹۴-۰۷-۲۱ ۰۸:۴۸:۱۸
سلام.لطفا درباره ی دسترسی هاش بگیر.واین که وردی هاش به چه شکل ازنظردرجه بندی؟واگ امکانش هس اگ مطلبی دراین یاره دارید بزاریر باتشکر (15630)
 
معماری نیوز نظراتی را که حاوی توهین یا افترا است، منتشر نمی کند.
لطفا از نوشتن نظرات خود به صورت حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
با توجه به آن که امکان موافقت یا مخالفت با محتوای نظرات وجود دارد، معمولا نظراتی که محتوای مشابه دارند، انتشار نمییابند.
توصيه مي شود به جاي ارسال كامنت هايي مشابه با نظرات منتشر شده ، از مثبت و منفی استفاده فرماييد.
 
 
مشاهده بخش نظرات 36
Share/Save/Bookmark
 
 
 
 
 
 

اخبار سازمان ها و موسسات

اخبار شرکت ها

اخبار آموزشگاه ها

اخبار نشریات

اخبار انجمن ها

پژوهشکده ها و مراکز علمی

کارگاه ها و دوره های آموزشی

همایش ، کنفرانس و کنگره ها